Hazırlık Atlama Proficiency Kişiye Özel Kurs Kayıtlarımız Başladı

Hazırlık Atlama

Eğitim içeriğimiz her üniversite için özel hazırlanır.

Hazırlık Atlama (Proficiency) sınavı, üniversitelerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda hazırladıkları yabancı dil seviye tespit sınavıdır. Üniversite sınavını kazanmış öğrenciler, bu sınavdan yeterli puanı aldıkları takdirde, İngilizce hazırlık sınıfı okumadan 1.sınıfa geçiş yapabilirler. Başarı yakalayamayan öğrenciler ise aldıkları puana göre ilgili sınıflara yerleştirilirler ve bir yıl süren yoğun bir İngilizce eğitim programına tabi tutulurlar. Hazırlık eğitimini tamamlayan öğrenciler yıl sonunda ikinci bir seviye tespit sınavına girerler. Başarılı olan öğrenciler kendi bölümlerine başlarken, başarı sağlayamayan öğrenciler yeni dönem eğitim programına göre ikinci bir İngilizce sınavına girerler. Sınavı geçemeyen öğrenciler ikinci kez Hazırlık Sınıfına devam etmek zorundadırlar.

HAZIRLIK ATLAMA PROGRAMI

Hazırlık atlama sınavı grammar, reading, writing, listening ve speaking gibi bölümlerden oluşur. Ancak bu bölümler üniversitelere göre değişiklik gösterebilir. Bir üniversite seviye tespit sınavında dinleme becerisini test ederken, diğeri dinleme becerisini sınav kapsamına almayabilir.

Hazırlık Atlama Sınav Programımız

Çağdaş Akademi olarak amacımız, üniversite sınavını kazanan öğrencilerin üniversiteler tarafından düzenlenen İngilizce muafiyet sınavlarında başarılı olarak ilgili bölümde eğitime başlamalarını sağlamaktır.

 

Neler Yapıyoruz?

  • Gramer altyapısını oluşturarak öğrencilerimizin eksiklerini gideriyoruz.
  • Gramer bazlı farklı soru türlerine nasıl yaklaşmanız gerektiğini sizlere öğretiyoruz.
  • Kelime çalışmaları ile akademik sınavlarda karşılaşılan kelimeleri öğrenmenizi sağlıyoruz
  • Zamanı iyi değerlendirme ve doğru cevaba en kolay nasıl gidebileceğinizi öğretiyoruz.
  • Yazma bölümünde, sınavda çıkabilecek makale örneklerini üzerinde çalışarak bu makaleleri hangi teknikle yazmanız gerektiğini öğretiyoruz.
  • Konuşma bölümünde, sınavda çıkabilecek başlıklar üzerine karşılıklı konuşma tekniklerini sizlere sunuyoruz.
  • Dinleme bölümünde, metin takibi ve dinlediğini yakalayabilme yeteneklerinizi geliştiriyoruz.


Bir cevap yazın

× Bize Whatsapp'dan7/24 Yazın