Uzman EğitmenDilara ATAVCI

dilarahocam
Hocamız Hakkında
  • Ege Üniversitesi / Edebiyat Fakültesi / İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
  • İngilizce ve Türkçe dilleri arasında akademik, bilimsel ve edebi çevirileri vardır.
  • lkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile çalışmış; akademik anlamda YDS, LYS-5, TOEFL ve IELTS alanlarında da çalışmalar yapmıştır.
  • Öğrenim döneminin bir süresinde yurtdışında eğitim görmüş ve edebiyat çalışmalarına yönelik akademik çalışmalar yapmıştır

Dilara ATAVCI, Amasya Merzifon’da doğdu. sonrasında lise 1. sınıfa kadar Kayseri’de eğitim gördü ve İzmir’e taşındı. İzmir’de Şehit Ali Karaoğlan Lisesi’nde yabancı dil bölümünü birincilikle bitirdi ve üniversite hayatına Ege Üniversitesi ile başladı.

4 yıllık İngiliz Dili ve Edebiyatı süresince  6 ay Universitat Hildesheim’da İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde değişim öğrencisi olarak, Almanya’da egitim aldı.

Yine bu esnada ve üniversite boyunca çeşitli alanlarda, özellikle Amerikan Sineması, Irlanda Edebiyatı, Science Fiction and Fantasy alanlarında analiz yaparak makaleler yazdı. Bu esnada Özgür Çandır Eğitim Danışmanlığı ve Yaşam Koçluğu Merkezi’nde İngilizce Öğretmenliği ve Program Danışmanlığı yaptı. Sonrasında Youthpass Sertifikası aldığı Avrupa Birliği Gençlik Programına katılarak İspanya Murcia’da sertifika eğitimini tamamladı. 2013 yılında Avrupa Birliği Bakanlığı Çeviri Eşgüdüm biriminde Çevirmenlik yaptı. Üniversite eğitimi boyunca Association des Etats Généraux des Etudiants de l’Europe (AEGEE) topluluğunda çeşitli etkinliklerde bulundu. Eğitiminin bir dönemini Almaya’da Universitat Hildesheim’da İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü sürdürdü. Ardından, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon Sertifikasını almıştır. Son 5 yıldır Freelance çevirmenlik yapmaktadır. Şu ana kadar; sinema, tarih, genetik, güzel sanatlar, lojistik gibi alanlarda çevirileri bulunmaktadır. Mezuniyet sonrasında Amerikan Kültür Dil Okulları ve Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu’nda ilkokul ve lise çağındaki öğrenciler ile çalıştı. Ardından, Çağdaş Akademi İngilizce Kursu’nda yetişkinlere Akademik İngilizce eğitimi vermeye başladı. Hala daha burada eğitmenliğe devam etmektedir.
Nasıl yardım edebiliriz?

Bizlere 7/24 Ulaşabilir Detaylar Hakkında Bilği alabilirsiniz.Başarınızı Ertelemeyin.

Yüksek Lisans yapmak için girmek zorunda olduğum YDS ile yüzleşmemde bana büyük destek oldular.Kelime ezberi, soru çözüm yöntemleri, akıcı bir sıra ile geldiğinden, yıllardır mücadele ettiğim İngilizce engelini önümden kaldırdım. Kesinlikle tavsiye ediyorum…

Dilara ÖZMEN
Öğrenci, D.E.Ü. Müzik Öğretmenliği

Sorularınız mı var? Biz Sizi Arayalım..

× Bize Whatsapp'dan7/24 Yazın