YKS Dil Kursu

yks.dil.universiteye.hazirlik

YKS Dil Kursu

Yenilikçi, dinamik, Samimi kadromuz ile

YKS DİL İNGİLİZCE (Üniversiteye Hazırlık Programı)

 

Çağdaş Akademi İngilizce Kursu, 2002’den günümüze birçok üniversite öğrencisine ve mezununa, yüksek lisans ve doktora öğrencisine ve bunun yanı sıra üst düzey yönetici, bürokrat, birçok akademisyen ve bilim insanına “Akademik İngilizce, YDS, YÖKDİL, TOEFL, IELTS” eğitimlerini başarıyla vermenin haklı gururuyla İngilizce eğitimini tamamlamış olan öğrencilerini, size kurumun referansı olarak sunar.

Bu vesileyle YKS İNGİLİZCE DİL öğrencilerine de tamamen kurumumuza ait yayınlarla VIP Konsept Eğitim Programlarımızla hizmet vereceğimizi müjdelemekten kıvanç duyarız.

Kurum olarak kendine özgü yayınları, uzman yayıncı ve öğretmen kadrosuyla Akademik Düzey İngilizcede iddialı ve lokomotif olan Çağdaş Akademi, dil öğrencilerini sınava hazırlarken tüm gramer konularını detaylı ve etkin bir biçimde öğrettikten sonra ilgili konulara yönelik bol miktarda soru çözümü yaptırarak test teknikleri ve püf noktalarını öğrenciye benimseterek “ANT PROGRAMI”  (ACİL NET YÜKSELTME) ile, öğrencilerinin başarılı olmalarını amaçlamaktadır.

Paragraf tekniklerini, kelime dağarcığını geliştirme stratejilerini ve 80 soruluk YKS Dil sınavının tamamına hâkim olabilme metotlarını gerek max.12 kişilik VIP sınıflarda gerekse birebir danışman öğretmenlerimizle öğrenciye kazandırmayı hedefleyen Çağdaş Akademi’nin en büyük referansı, 2002 yılından bu yana pek çok Üniversite ve Üniversite Üstü öğrencisinin başarıya ulaşmasını sağlamış olmasıdır.

Eğitim süreci boyunca ayda 2 kez yapılacak deneme sınavlarıyla ve bu sınavların ardından uygulanacak olan sınav analizi değerlendirmesi ve rehberlik programıyla her öğrencisiyle ayrı ayrı ilgilenmeyi görev edinen Çağdaş Akademi için “Başarı ve Hedefe Ulaşma” en büyük önceliktir. Akademimiz, her dil öğrencisini gelecekteki meslektaşı olarak görür.

Her öğrenci için yapılan kişisel testler sonucunda öğrenciye özel hazırlanmış ders programları, öğrenciyi ilk günden, sınav gününe kadar sıkı bir gözetim altında tutmayı amaçlar. Her öğrencinin danışman öğretmeni, öğrencisinin durumunu yakından takip eder.

Ücretsiz yapılan özel derslerimiz ve öğrenci velisiyle kurulan iletişimin yanı sıra öğrencimizin her ayın sonunda belli bir nete ulaşması için yapılan bireysel ödevlendirme sistemi sayesinde başarıya giden yolda Çağdaş Akademi ile her zaman bir adım öndesiniz.

”Yukarıdaki faktörleri temel alarak, ilk adımda eksiklerinizi belirliyor, ardından detaylı anlatım ve yoğun soru çözümü ile sizleri hedefinize ulaştırıyoruz.”

Soru Dağılımı
  • Anlam
  • Dil Bilgisi
  • Kelime
  • Çeviri

Yukarıdaki Grafik Sınavda Çıkacak Soru Dağılımlarını göstermektedir.

YKS Nedir?

YKS Ağırlıklı olarak dil puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına girmek isteyen öğrencilerin seçilmesi ve yerleştirilmesi amacı ile ÖSYM tarafından düzenlenmekte olan bir sınavdır. YKS her yıl ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde 81 il merkezi ile Kuzey Türk Cumhuriyetin’de Lefkoşa’da yapılır.

YKS Soru Türleri

Akademik Seviyede kelime bilgisi ölçer

İsim, Sıfat, Zarf, Fiil, Edat, gibi konuları içerir.

5 Sorudan Oluşur.

İleri düzey İngilizce Gramer bilgisini ölçer,

Edat, bağlaç, geçiş sözcüğü konularını içerir

10 sorudan oluşur.

Kelime ve dil bilgisini ölçer

Edat, bağlaç, geçiş sözcüğü konularını içerir.

Önceki sorulardn farklı olarak cümleler paragrafta, istenilenler verilir

5 sorudan oluşan  test vardır.

Soru kalıbında ana cümle yada cümlecik verir ve şıkları tamamlanır.

Cümleye uygun olacak anlam bütünlüğünü ölçer.

8 sorudan oluşur.

İngilizcenin Türkçeye 6, Türkçe’den İngilizceye 6 olarak 12 sorudan oluşur.

Gramer ve Kelime ile çevire becerisini ölçer.

İngilizceden İngilizceye çeviri olarak da bilinir.

Soru Kalıbında verilen cümleye en yakın şık bulunur.

5 Sorundan oluşur.

Parağraftaki anlatımda bulunan duruma uygun söylenmesi gereken konuşma şıklarından seçilir.

Anlama yeteneğini ölçer.

5 sorudan oluşur.

Karşılıklı verilen diyalogda uygun tamamlama yapılır.

Anlama yeteneğini ölçer

5 Sorudan oluşur.

Akademik konu içerikli verilen paragrafta; başında, sonunda veya ortasındaki boşluga şıklardan uygun olan seçilir.

Anlam birlikteliğini ölçer

5 Sorudan oluşur.

Akademik konu içerikli paragrafta verilen 5 cümleden en uygunu çıkarılır.

5 sorudan oluşur.

Nasıl yardım edebiliriz?

Bizlere 7/24 Ulaşabilir Detaylar Hakkında Bilği alabilirsiniz.Başarınızı Ertelemeyin.

Yüksek Lisans yapmak için girmek zorunda olduğum YDS ile yüzleşmemde bana büyük destek oldular.Kelime ezberi, soru çözüm yöntemleri, akıcı bir sıra ile geldiğinden, yıllardır mücadele ettiğim İngilizce engelini önümden kaldırdım. Kesinlikle tavsiye ediyorum…

Dilara ÖZMEN
Öğrenci, D.E.Ü. Müzik Öğretmenliği

Sorularınız mı var? Biz Sizi Arayalım..

Uzman Eğitim danışmanlarımız sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!